понеділок, 7 жовтня 2024 р.

 ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ДО БІБЛІОТЕКИ 

30 вересня, з нагоди Всеукраїнського дня  бібліотек,  Клепачівська сільська бібліотека  запросила всіх бажаючих на  День

 відкритих дверей.

 Читачів запрошують ознайомитися з історією бібліотеки, що таке бібліотека. Бібліотека - це джерело мудрості, в книгах- бездонна глибина, якою ми втішаємося в печалі, іншими словами бібліотека - це інформаційний центр, який сприяє розвитку особистості- читача, культури спілкування його інформаційно- освітньої пізнавальної діяльності. Нині в світі має силу той, хто володіє інформацією. Наймолодші користувачі відвідали бібліотеку і обрали іхню найулюбленішу книгу, яку вони читали, розповіли, що саме їм сподобалося.







Вражаючі долі відомих людей.
Година цікавих повідомлення із життя  Михайла Коцюбинського

  Михайло Коцюбинський – письменник сонячний. І не тільки тому, що «носив у душі сонце», як сам про себе казав… Уся його проза… – це світлий, відкритий простір для душі й духу.
17 вересня 2024 року виповнюється 160 років від дня народження відомого українського письменника, громадського діяча,  Михайла Михайловича Коцюбинського. Він є автором численних повістей, новел та оповідань, а саме: «Fata morgana», «Що записано в книгу життя» (1910), «Тіні забутих предків» (1911), «Харитя», «Ялинка» і «Маленький грішник». Окремі твори екранізовано й інсценізовано, перекладено мовами багатьох народів світу.
  У Клепачівській сільській бібліотеці цікаву інформаційну годину. Завітавши на захід користувачі більш детально дізналися про письменника та його життєвий і творчий шлях, прослухавши багато цікавих фактів із життя поета. 
Підсумувавши усе сказане, можна сказати, що Талант письменника настільки багатогранний, що охопити всі нюанси та відтінки його творчості за один раз не вдається. 




четвер, 3 жовтня 2024 р.

Не зганьбити честь  і славу ,бути гідними синами нашої незалежної України.
   День Незалежності України – це одне з найважливіших свят українців. У цьому році нашій прекрасній, волелюбній, незалежній державі виповнюється 33 роки. У Клепачівській сільській бібліотеці, було організувано для своїх читачів книжкові виставки та перегляди літератури, створення власного малюнка, пізнавальні інтерактивні заходи, вікторини, конкурси.

   Діти із задоволенням брали участь та отримували масу задоволення від конкурсів заходу, емоції можна було побачити на обличчях дітлахів.




понеділок, 5 серпня 2024 р.

"ПРИРОДА - це найкраща з КНИГ, написана особливою мовою. Цю мову треба знати". Екологічна стежка

   Найбільша насолода і радість, любов до рідного краю, до життя викликає в нас природа.
Вона завжди зачарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт води, зелених дібров, спів пташок, запах квітів - усе це те, з яким нічого не можна зрівняти.
Рідний край - це наш дім.
Усе, що нас оточує і зроблене руками людей, - це і є природа, яка дає найбільшу насолоду та радість, викликає любов до рідного краю, до життя. Недарма природу називають ненькою. Всі ми - це діти природи, але не всі добре ставимося до неї. Ми повинні берегти природу та її багатства. Бібліотекарка провела екологічну стежку, яка проходила в ігровій формі, де дітки знайомилися з літературою даної теми, переглядали пізнавальне відео, брали участь у конкурсах, різних вікторинах, де важливо було проявити свою активність, увагу, спритність та ерудицію.


 

понеділок, 15 липня 2024 р.

 

ДІТЯМ ПРО КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ. Правова абетка

 У Клепачівській сільській бібліотеці був організований захід під назвою "Дітям про Конституцію України", правова абетка.

  28 червня наша країна відзначає День Конституції України – Основного Закону нашої держави, де закріплені фундаментальні цінності українців. Це – свобода, справедливість, гідність, демократія, правова держава та мир. Зміст Конституції спрямований на забезпечення суверенітету України. Бібліотекарка ознайомила користувачів з   правовими знанннями. Розповіла присутнім про Конституцію України: починаючи від Конституції Пилипа Орлика - до Конституції 1996 року.  В ігровій формі нагадала юним читачам  про вікові права людини і громадянина України.

Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, було багато живого спілкування, слухачі ставили цікаві та допитливість питання.



 Свято вогню і Купала

Етноподорож

  З глибини віків до нас прийшло Купало - свято літнього сонцестояння, молодості та кохання. За своєю суттю - це свято єднання із природою її вічною красою.Від того як шанували це свято залежав майбутній урожай. Бібліотекаркою Н.Г. та завідувачкою клубом було проведено етноподорож.

  Захід, який спонукав діток помандрувати шляхом наших традицій та звичаїв. Діти дуже жваво брали участь у всіх конкурсах та вікторинах, але найбільше їм сподобалось шукати «квітку папороті», іграх з використанням води. У кінці заходу усіх дітей пригощали смачними варениками з картоплею та капустою.

  Тож не дарма кажуть, що з прадавніх часів до нас йдуть життєві мудрість та настанови, які закладають в українських обрядах. У них - світ відчуття та світосприйняття нашого народу, у них взаємодія між людьми, цінність духовної культури. Як рідна мова звичаї обʼєднують людей  в один народ.




вівторок, 11 червня 2024 р.

"МИ ЗА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО". Свято-розвага.  Дитинство – це найщасливіший етап життя кожної людини.
  Кожен день наповнений новими відкриттями та пригодами, а у пам`яті залишаються тільки найяскравіші спогади.
1 червня, в Україні і світі відзначається  дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей.
  Бібліотекаркою Карпець Н.Г. та завідувачкою клубом Мошею Л.І. було організовано  на майданчику свято-розвагу  під назвою«Ми за щасливе дитинство !»
На подію запросили діток. Також до свята доєдналися всі охочі, батьки малечі, односельчани.
Малята весело провели час відгадували загадки про літо, брали участь у різноманітних конкурсах та вікторинах, весело стрибали на батуті та смакували кашею і морозивом, дякуючи за ці всі смаколики Гриценку Григорію Володимировичу, завдяки йому діти гарно провели час, відпочили та підняли собі настрій, ласуючи смачним морозивом.








понеділок, 3 червня 2024 р.

РУШНИК ЛЮБОВІ ТА ЄДНАННЯ
Шануйте, друзі рушники,

         Квітчасте ними свою хату,

         То обереги від біди 

        Шануйте ті, що дала мати,

       Щоб легше у житті здолати

        Похмурі та скрутні часи.

  У фойє Клепачівського сільського клубу завідувачкою Мошею Людмилою Іванівною та бібліотекаркою Карпець Наталією Григорівною було створено прекрасну рушникову виставку наших земляків. Відвідувачі мають змогу познайомитися із чудовими роботами бабусь, прабабусь та сучасними майстринями.



 

понеділок, 27 травня 2024 р.

ВИВЧАЙ ЄВРОПУ - ЗМІНЮЙ КРАЇНУ

  День Європи - свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах на відзначення Миру та Єдності на європейському континенті. 

  Щоб рухатися уперед потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати і поважати своїх сусідів. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали.

  «Європа - наш спільний дім 
   Європа - колиска усіх країн!»

 До європейського союзу входить 27 могутніх країн.

   У клепачівській сільській бібліотеці було проведено захід « Вивчай Європу - змінюй краї». Бібліотекарка Н.Г. познайомила з однією з країн Євросоюзу - Францією, а саме: її географічним положенням, традиціями, звичаями, культурою, відомими літературними діячами, творами, живописом, кухнею, яка славиться кращими у світі стравами.

Даша Підтоптана підготувала повідомлення про життєвий та творчий шлях письменників Франції: Ж. Верном, О. де Бальзак, О. Дюма та ін., а також розповіла про ті цікавинки з їхнього особистого життя.

   У кінці заходу обговорювали, що Франція - центр світової моди. Франція - завжди вважалася законодавицею моди. Про французькі елегантні одяг і взуття, мріяли модниці усього світу.

Дізналися про будинок мод Версаче, Коко Шанель, Луї Ферро, косметичні фірми «Camay” і “L’Oréal” та ін.

На цій романтичній ноті закінчили захід про сучасну країну Францію. І побажали одне одному як побажав французький Андре Моруа у своїй новелі «Фіалки щосереди», фіалок щосереди в родині, сім’ї, у школі, на роботі, у стосунках з людьми.
 


пʼятниця, 24 травня 2024 р.

 СВІТЛО ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВОГО

  З метою виховання поваги до традицій свого народу, та розширення знання про Великодні свята

 ( обереги, символи), показують красу і значущість одного з найвеличніших християнських свят. У сільській бібліотеці була організована виставка «Світло Воскресіння Христового».

четвер, 23 травня 2024 р.

ГОЛОСИТЬ ДЗВІН СТРИВОЖЕНО У КВІТНІ 

Чи знаєш,ти світе, як сиво ридає полин?

Як тяжко, як тужно моєму народу болить!

   В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них - це 26 квітня, коли над квітучим  Поліссям здійнявся у вічне небо зловісний вогонь радіаційний вибух.

   Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда завжди залишається у памʼяті людей, як застереження, а дата назавжди запам’ятається людству. У сільській бібліотеці було організовано тематичну виставку «Чорний птах гіркої памʼяті», а також бібліотекаркою Карпець Н.Г. та завідувачкою клубу Мошею Л.І. було проведено відео перегляд  фільму «Голосить дзвін стривожено у квітні».





 

субота, 4 травня 2024 р.


20.04 ПРИГОДИ НАВКОЛО КНИГИ. Бібліосутінки          До тижня юнацького читання у філії 13 Клепачівськоі сільської бібліотеки пройшли бібліосутінки, на яких ознайомили користувачів як народилася перша книга. «Читання - найкраще навчання» - стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна в цьому переконуємося щоразу, коли мова заходить про роль книги у житті людини.
   Провели серйозну розмову про те, як народилася перша книга, про берегливе ставлення до неї, - як до свого товариша, народжена, тому що недаремно кажуть: якщо хочеш поговорити з ким-небудь - відкрий книгу. Якщо мрієш стати справжньою людиною - читай книгу.
  Книга  - це мудрий друг, який не вміючи говорити, розповідає про незвичайні пригоди та подорожі, про чудеса навколишнього світу.
Нерідко книга, прочитана нами  в дитинстві, залишилася у памʼяті на все життя.
Ось чому ми ніколи не забуваємо про книгу.
   Користувачі під час заходу дізналися багато цікавого: про походження та створення книг, ділитися враженнями від прочитаних книг, які стали улюбленими.
Книга — казкова лампа, яка дарує людині світло на найвіддаленіших і темних шляхах життя.  (А. М. Упіт)


 

вівторок, 9 квітня 2024 р.


«Чарівний світ казок».

 Свято дитячої книги. 

  Під час заходу були справжні казкові іменини, діти вирушили до чарівної країни казок, а потрапити туди може лише той, хто любить казки і добре знає казкових героїв. До бібліотеки завітали найменші користувачі, які знайомилися з різноманітними дитячими книгами, уважно розглядали книги з виставки.           Дітям не було сумно, а навпаки дуже весело, бо вони відгадували загадки, були слухачами казок : «Ріпка», «Рукавичка» та «Івасик Телесик», які читала бібліотекарка Карпець Наталія, брали участь у вікторинах та конкурсах, які були повʼязані з казковими героями. У кінці свята усі дітлахи отримали не тільки гарний настій, а й чудові розмальовки. 

   «То ж усе, що запланували – все вийшло, дітям сподобалось! Перша зустріч дитини з бібліотекою повинна справити на майбутнього читача найкращі враження, а запропоновані книги пробудити зацікавлення до читання та пізнання нового». 

Як добре, що казка усіх нас зібрала дорослих і діток разом поєднала.