вівторок, 25 лютого 2025 р.

21.02.2025р.
Чи є мова краща, аніж та що рідна
В землі віки лежала мова
І врешті вибилась на світ.
О мово, ночі колискова!
Прийми мій радісний привіт. 
О. Олесь
  21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, який було започатковано у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов усіх народів планети та шанобливого ставлення до них.
  В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
  Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.
  З нагоди свята в Клепачівській сільській бібліотеці була представлена книжкова виставка, на якій представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.
Бібліотекарка Карпець Н.Г. разом з користувачами бібліотеки здійснили невеличкий екскурс в історію української мови, з захватом прослухали фольклорну хвилинку, а потім вся увага була зосереджена на цікавій вікторині.
Таким чином діти прослухавши інформацію зробили висновки, що  мова - це єдиний скарб, який є у них є.
І цей невеличкий захід завершився словами з вірша відомого письменника Максима Рильського:
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно в ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.
Прислухайтесь, як океан співає –
Народ говорить. І любов, і гнів
У тому гомоні морськім. Немає
Мудріших, ніж народ, учителів;
У нього кожне слово – це перлина,
Це праця, це натхнення, це людина.
Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля,
Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад.




понеділок, 24 лютого 2025 р.

20.02. 2025р. 

Сотня в небо відлітає. Хронологічна пам'ятка
  Кожного року 20 лютого День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, іхньої відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. 

  Події 2013-2014 років не залишили байдужими нікого в Україні та потребують осмислення. Саме цей Майдан поклав початок національній ідентифікації громадян нашої держави. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. Так з’явилася «Небесна Сотня» – патріоти, які віддали життя за свої переконання. Це представники усіх регіонів України, різних за своєю національністю, віком, освітою, сімейним станом… Але усіх їх об’єднує одна велика любов до Батьківщини, більша за життя. До Дня Героїв Небесної Сотні у Клепачівській сільській бібліотеці була проведена година пам'яті "Сотня в небо відлітає". На якій спілкуватися на тему мужності українців, честі й гідності нації, захисту ідеалів демократії, відстоювання прав і свобод людини. У кінці заходу бібліотекаркою Карпець Н.Г. було зачитано вірш, в пам'ять про цих від важних героїв

І не загинули вони, а відлетіли в небо

Як ангел-голуб, що у вічність проводжав

Дорогою хреста пішли – так треба,

Який за всіх своє життя віддав.

Тож будем вічно ми їх пам’ятати

Хто за країну-неньку положив життя,

Нехай помолиться сьогодні кожна мати

За кожну душу, що пішла у майбуття.

                                           Василь Старостенко




четвер, 6 лютого 2025 р.

 "Крути - наша гордість і слава". Патріотична година

Бій під Крутами… Щороку вшановуємо пам’ять молодих героїв, які 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.

  У Клепачівській сільській бібліотеці пройшла патріотична година, на якій бібліотекарка Карпець Н.Г. здійснила мандрівку в минуле сторінками трагічної історії нашого народу, розповіла про події під Крутами, про подвиги українських юнаків, що загинули в боротьбі за волю України та проведені історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогодення, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Для користувачів був  проведений екскурс в історію, представлена книжкова виставка. Присутні дізналися про бій, який отримав велике символічне значення та дістав назву «Бій під Крутами». Кожен бажаючий міг ознайомитися з книгами та матеріалами з періодичних видань, які висвітлюють трагічні події тих років.

 Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її.