суботу, 1 серпня 2020 р.

     Лайфаки (корисні поради) для дітей від Клепачівської                                 бібліотеки на літніх канікулах
                             Як поремонтувати НАШІ книги
                                                    Як продовжити життя книгам?
 • При читанні потрібно користуватися закладками.
 • Їх можна виготовити самостійно із смужки акуратно відрізаного цупкого паперу.
 • Розмалювати закладку можна кульковими ручками або кольоровою тушшю. Але не слід застосовувати акварельні фарби та кольорові олівці, так як вони псують сторінки!

                                              Якщо ваша книга намокла, то Ви:
 • Швидко поставте її в сухому та  теплому місці, розкрийте віялом і стежте, коли вона трохи підсохне. Потім покладіть книгу під прес. Якщо 
  склеїлися деякі сторінки, потрібно обережно кілька разів перегнути їх у різні боки. Дуже склеєні аркуші можна потримати над парою або скористатися гребінцем.
                                       Що робити, якщо листки книги зів'ялися?
 • Під зім’яті листки і зверху на них треба покласти по одному чистому, не дуже щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою прогладити кожен листок.
                                           Що робити, якщо краї книги обтріпалися? 
 • Обтріпані краї книги потрібно обклеїти папером схожого кольору. Для цього смужку прозорого паперу намазати клеєм, змащеною поверхнею покласти догори на скло так, щоб правий край допоміжного формату потрапляв на її середину. 
 • На обтріпаний край покласти дрібну смужку паперу (клеєм донизу). Загнути смужку прозорого паперу по краю аркуша, що ремонтують і наклеїти її загнуту частину на сторінку.
                                                          Як позбутися будь-яких плям?
 • Сліди від олівця чи від пальців на забруднених сторінках обережно витерти м’якою гумкою.
 • Чорнильні плями можна вивести лимонним соком (кислотою). Якщо це не допомогло, то можна скористатися щавлевою кислотою, розбавленою будь-яким одеколоном у пропорції: 1 частина кислоти на 4 частини одеколону.
 • Плями від надмірної вологи слід змочити 2-3% розчином формаліну для зниження плісняви. Саму пляму обезбарвити перекисом водню. Для цього під листок покласти аркуш щільного білого паперу, перекисом водню змочити пляму, через деякий час перекис вивести промокальним папером.
 • Процес повторити до повного зникнення плями.
 • Жирні плями слід виводити обов’язково на відкритому повітрі. До бензину додати товчену крейду або зубний порошок. Цю масу акуратно нанести на пляму, а коли вона висохне – обережно зчистити. Свіжу жирну пляму можна видалити за допомогою праски через прозорий або промокальний папір.Іржаві плями виводять лимонною або щавлевою кислотою.
Тож любі, дітлахи та дорослі, цінуйте книги, вони завжди Вам стануть у пригоді, книги - друзі усіх! 

Правила спілкування з книжкою - презентація з виховної роботи


Якщо виникнуть проблеми, викликайте лікаря! 
Презентація до бібліотечного уроку "Книжкова лікарня"

Немає коментарів:

Дописати коментар